Sleva až 60%!

Vyberte si zdarma z celého obchodu - VŠECHNY PRODUKTY ZAHRNUTÉ DO BULKOVÉ SLEVY

Fakta o sluneční brýle

Sluneční brýle jsou dokonalým doplňkem, který se hodí pro všechny typy stylů, ať už příležitostné, sportovní, obchodní nebo módní. To však není jediný důvod, proč jsou sluneční brýle důležitou součástí našeho života.

Chraňte oči slunečními brýlemi

Sluneční brýle se primárně používají jako ochrana očí. UV záření a jasné slunce jsou nejen nepříjemné, ale mohou také poškodit oči několika způsoby. Typické oční choroby, které mohou být příčinou slunečního světla katarakty, sněhová slepota a několik typů rakoviny. V Evropě doporučení je to, že sluneční brýle odfiltrují nejméně 95% UVA a UVB záření. To je indikátor ukazující, jak škodlivé může být zůstat na slunci po delší dobu, aniž by sluneční brýle chránily oči.

Sluneční brýle v premoderním kontextu.

Inuitské sluneční brýle
Cool sluneční brýle?

Potřeba chránit oči existuje již dlouho, ještě předtím, než jsme věděli o lékařských důsledcích nepoužívání slunečních brýlí. Mezi předchůdce sluneční brýle patří sněhové brýle vyrobeno ze dřeva, slonoviny, mušle, kosti nebo dokonce mořské trávy používané populací inuitů v Severní Americe a Grónsku. Dalším příkladem je barevné sklo smíchané s kvarty které archeologové připisují 11th století Čína.

Sluneční brýle se stávají módním prohlášením

Sluneční brýle jsou jedním z nejlepších módních prohlášení, které můžete nosit jako příslušenství. Film stars byly první, kdo popularizoval sluneční brýle na počátku dvacátých let, a někdy poté, co tento trend uvízl ve všech různých zemích a kulturách po celém světě. V dnešní době se to může zdát nemyslitelné pro mnoho lidí, kteří nepoužívají sluneční brýle ani uvnitř, ani po zapadnutí slunce.

Prvním typem slunečních brýlí, které skutečně nastavily tento trend, byly Wayfarer styl. To se stalo módní ikonou vyvinutou společností Bausch a Lomb, prostřednictvím jejich dceřiné společnosti Ray-Ban. Wayfarers vstoupil na trh v 1950. letech a od té doby se moc nezměnil. Ve skutečnosti v našem obchodě máme spoustu, které jako inspiraci používají původní poutníky.

Aviator sluneční brýle - nadčasová móda

Aviator sluneční brýle stojí za zmínku také proto, že tento typ je pravděpodobně stejně populární a základní design se příliš nezměnil. Důvodem je to, že vynikající design se časem nezbarví a proč změnit vítězný recept? Populární letci mají také praktické využití mezi piloty skutečného života a byli pro to navrženi (také Bauschem a Lombem) pro toto konkrétní použití v letectvu USA. Blízkost k tomuto prostředí se pravděpodobně vyřešila se širší přítomností ve veřejné mysli prostřednictvím filmového průmyslu, a zejména Top Gun (s hlavním aktérem Tom Cruise), jeden z nejpopulárnějších filmů všech dob.

Není to jen film stars to připravuje cestu pro nové trendy. Svůj názor mají i bohatí a stejně slavní. Použijme jako příklad příliš velké sluneční brýle, které se díky tomu staly populárními Jacqueline Kennedyová Onassis, který je používal, aby si jich nikdo nevšiml, ale naopak. Sluneční brýle jsou zejména milovány celebritami, protože skrývají části obličeje něco, co by mohlo ztížit rozpoznávání fanoušků. Oversized sluneční brýle jsou skvělé sluneční brýle a máme různé barvy a vzory skladem. Používá se také k minimalizaci dalších funkcí a je oblíbeným příkladem osob, které si myslí, že jejich nos je příliš velký.

Nejlepší příslušenství Rock Star

Bylo by spravedlivé říci, že počet chladných slunečních brýlí se rovná množství celebrit na světě v daném okamžiku. Skála stars a umělci všech žánrů, více než často nastavují nové trendy se slunečními brýlemi, které se stávají nedílnou součástí samotného obrazu. Vezměme si jako příklad Johna Lennona s jeho kultovní kulaté sluneční brýle. Jejich varianty jsou dnes stejně moderní a trendy jako před padesáti lety. Filmy jako klasika všech dob Blues Brothers spravedlivý podíl na určování trendů. Dnes sotva známe barvu očí některých stars, jako Snoop Dog - často neuvidíte jeho oči!

Sluneční brýle pro každou příležitost

Někteří (nebo všichni) lidé rádi vypadají v módě, v té či oné formě, a nejmodernější módní módy mají v každém okamžiku k dispozici alespoň několik slunečních brýlí a aktualizují svůj stojan, když se trendy mění. Sluneční brýle mají použití, které je důležité pro mnoho mužů, ty sluneční brýle nemusí nutně vypadat skvěle ve venkovní restauraci. Některé styly jsou také propojeny s určitými subkulturami, jako je cesta. Wayfarer sluneční brýle jsou obvykle se používá na pláži nebo na palubě plachetnice pro neznámé přístavy. Sportovní letní oblečení není kompletní před slunečními brýlemi!

Ochrana

Čočka (nebo sklo) ve slunečních brýlích přichází z různých materiálů, tvarů a barev. Nejdůležitější pro vás je použití slunečních brýlí, které vám poskytnou ochranu, kterou vám slibujeme. Komplikace způsobené poškozením sluncem by se neměly brát zlehka, protože tento druh poškození může způsobit trvalé, vážné poškození.

Materiály

Materiál je také důležitý. Pokud máte rádi venku, jako je trekking nebo plachtění, pravděpodobně budete mít pořád sluneční brýle. To je důvod, proč zkontrolovat sluneční brýle, zda neobsahují nikl ani jiné materiály vyvolávající alergii. Naštěstí, všechny sluneční brýle, které najdete zde od Brillze neobsahují nikl. Kromě toho by sluneční brýle měly být vyrobeny z lehčích materiálů, aby se necítily těžké, a zvolte si pohodlný pár. Sluneční brýle vyrobené ze špatných materiálů často mění svůj tvar rychle a tak klouže z nosu (ano, jeho nepříjemné).

Dobře, takže teď máte nárazový kurz ve slunečních brýlích, ale přestaňte plýtvat drahýma očima na obrazovce - nyní je čas podívat se do obchodu, vzít si nějaké sluneční brýle a užít si venku!

Solbriller